HYBRYDA Krok po kroku robimy pazurki


Paznokcie hybrydowe stały się bardzo popularne, są bardzo wygodne i wytrzymałe. Dobrze zrobiona hybryda trzyma się na paznokciach nawet do 4 tygodni. Lakiery hybrydowe mają pięknie nasycone barwy. Na rynku jest coraz więcej producentów lakierów, którzy oferują lakiery w różnych przedziałach cenowych. Paznokcie hybrydowe nie są trudne do zrobienia, każdy w domu mając lampę UV lub LED może sam poeksperymentować.
 Aby wykonać manicure hybrydowy w domu będą potrzebne: 
- lampa UV lub LED- ja używam LED-owej co skraca czas utwardzania warstw z 2 minut do 30, 60 sekund zależy jakiego koloru używam,
- pilniki oraz bloczek polerski,
- BASE lub BASE/TOP 2in1,
- lakier hybrydowy,
- TOP, TOP MAT lub TOP NO WIPE, który wybierzemy zależy od nas. Jeśli chcemy paznokcie matowe to wybieramy TOP MAT, jeśli połyskujące zwykły TOP lub TOP NO WIPE. TOP NO WIPE będzie przydatny jeśli chcemy wykonać np. efekt lustra na paznokciach, gdyż nie pozostawia warstwy dyspersyjnej. 
Przy słabych, łamliwych, zniszczonych paznokciach przyda się jeszcze jeden produkt, który wydłuży trwałość zrobionej hybrydy- jest to HARDI, który nakładam na lakier bazowy. HARI nie tylko utwardza lakier bazowy, ale można go wykorzystać do odbudowy złamanego paznokcia lub wydłużenia paznokcia do 2 mm.

Krok 1 Nadajemy paznokciom właściwy kształt oraz matowimy płytkę paznokcia przy użyciu bloczka polerskiego. Ta czynność pozwala nam osiągnąć efekt gładkiego paznokcia. Na koniec oczyszczamy dokładnie paznokieć z pyłku i przemywamy CLEANER-em.

Krok 2 Nakładamy pierwszą warstwę- jest to lakier bazowy BASE. Robiąc manicure hybrydowy należy pamiętać, aby nakładane warstwy lakierów były cienkie (może być kilka, ale cienkich). Inaczej nasze paznokcie będą brzydko wyglądały, będą grube. Każdą warstwę utwardzamy w lamie UV lub LED. Ja nakładam jedną warstwę BASE, a drugą warstwę stanowi HARDI

Krok 3 Nakładamy lakier hybrydowy, utwardzamy w lampie. Ja nakładam 2 warstwy, ale z doświadczenia wiem, że ich ilość zależy od jakości lakierów, które będziemy używać. Dodatkowo przed nałożeniem lakieru hybrydowego, polecam przemyć lakier bazowy Cleaner-em, dzięki temu lakier nie będzie się rozlewał na boki. 
Często zdarza się, że po nałożeniu warstwy lakieru na paznokciu pojawiają się pęcherzyki powietrza, trzeba wówczas tak długo rozprowadzać lakier pędzelkiem, aż znikną. Najlepiej przed użyciem BASE, TOP-u, lakieru wymieszać zawartość butelki wykałaczką.

Krok 4  Nakładamy TOP. Ponownie utwardzamy w lampie UV lub LED. Na koniec przemywamy Cleaner-em. Nie zapominamy o skórkach, które smarujemy oliwką.

                                                                       Gotowe !!! 

Mamy własnoręcznie wykonany manicure, a dodatkowo jeżeli użyjemy swojej kreatywności możemy stworzyć naprawdę niezłe cudeńka, za które w salonie kosmetycznym byśmy zapłacili niemałe pieniądze.
W kolejnym wpisie postaram się zrobić ocenę lakierów trzech marek. Mam nadzieję, że mój wpis będzie przydatny i zachęci Was do robienia hybryd w domu.    

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

ALTERRA- Fluid nawilżajacy do twarzy OCZAR & KWIAT LOTOSU

NIUQI Lakier hybrydowy z Biedronki

BAŃKI CHIŃSKIE - pogromca cellulitu