Dermaroller

Przed rokiem zakupiłam derma roller. Dziś chciałam napisać troszeczkę o moich doświadczeniach.


Mikronakłuwanie skóry derma rollerem przeznaczone jest osób, które chcą odzyskać jędrność skóry, nawilżyć ją oraz uelastycznić. Pomaga on również spłycić zmarszczki, blizny po trądziku, rozjaśnia przebarwienia, stosuje się go również w celu zmniejszenia widocznych rozstępów oraz cellulitu.
Wykonując zabieg rollerem powodujemy planowany stan zapalny naskórka, powstają mikrouszkodzenia na skórze.
Poprzez powstałe mikrokanaliki w skórze lepiej wnikają substancje odżywcze z preparatów witaminowych lub z serum.
Naprawa naskórka zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, na czym nam najbardziej zależy.
Derma roller można nabyć w specjalistycznych sklepach kosmetycznych. Igły rollera pokryte są powłoką tytanową lub są wykonane ze stali chirurgicznej, ich długość (0,2 mm do 3 mm) zależy od tego jaki zabieg chcemy wykonać. Do zabiegów na dużych powierzchniach najlepiej wybierać szersze rolki z jak największą liczbą igieł, do zabiegów na twarz sprawdzą się węższe rolki. Dostępne są derma rollery z wymiennymi rolkami. Warto poszukać derma rollera, który wykorzystuje technologię SPS, która zapobiega przedostaniu się cieczy do rdzenia rolki, co uniemożliwia rozwój bakterii i korozje. Pamiętajmy aby nikt inny nie używał naszego rollera.
<strong>Przed użyciem derma rollera należy dokładnie przeczytać listę przeciwwskazań: stany zapalne skóry, trądzik, alergie itp. eliminują użycie rollera.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

ALTERRA- Fluid nawilżajacy do twarzy OCZAR & KWIAT LOTOSU

NIUQI Lakier hybrydowy z Biedronki

BAŃKI CHIŃSKIE - pogromca cellulitu