BAŃKI CHIŃSKIE - pogromca cellulitu

   Po długiej nieobecności powracam z nowymi inspiracjami. Dziś chciałabym się z Wami podzielić moim odkryciem jakim są bańki chińskie. Ostatnio nabyłam sobie zestaw czterech gumowych baniek. Zamówiłam je przez internet w aptece <Dbam o zdrowie>, ich cena to 26,99 zł. Można je też dostać na allegro. Są dwa rodzaje baniek chińskich: gumowe i silikonowe. Ja testowałam gumowe, które cenowo są tańsze. Na forach wyczytałam, że łatwiej wykonuje się masaże bańkami silikonowymi. Rezultaty masażów są widoczne już po kilku zabiegach. Ja wykonuję masaż bańką dwa razy w tygodniu, już po pięciu zabiegach widoczne było u mnie zmniejszenie cellulitu /żałuję tylko, że zapomniałam zrobić zdjęcia mojego cellulitu przed zabiegami z bańką/.    Bańki chińskie można używać do masażu oraz stawiać w miejscach akupresurowych, dzięki czemu można osiągnąć lepsze rezultaty poprzez lepszą stymulacje właściwych ośrodków mózgowych.
W opakowaniu baniek, które zakupiłam znajduje się ulotka wraz z opisem tych punktów. Ja bańki używałam do masażu ud, brzucha oraz bioder. Masaż nie jest trudny, wymaga jednak od nas uwagi. Bańka powinna przyssać się do ciała, a następnie ruchami kolistymi lub ruchami od dołu do góry przesuwamy bańkę. Należy pamiętać, aby bańka przyssała się lekko, zbyt mocne przyssanie bańki do ciała spowoduje, że mogą w tych miejscach pojawić się popękane naczynka lub siniaki. Masaż bańkami może boleć, im mocniej bańka przyssie się do skóry tym ból podczas jej przesuwania będzie większy. Dlatego należy być uważnym i nie przesadzać lepiej więcej zabiegów wykonać niż mieć nie pożądane efekty w postaci siniaków. Do masażu warto użyć dużych ilości oliwki, ja wypróbowałam wiele kosmetyków i oliwek, aż udało mi się natrafić na perełkę jaką jest oliwka do masażu antycellulitowego marki ZIAJA o zapachu pomarańczy. Uwielbiam tę oliwkę, przy jej pomocy świetnie się masuje skórę, fajnie pachnie. Poniżej zamieszczę linki do filmików, które warto zobaczyć przed przystąpieniem do masażu.   Bańki chińskie poprawiają ukrwienie oraz przepływ chłonki przez naczynia limfatyczne. Ponadto działają stymulująco na układ odpornościowy. W tradycji chińskiej wykorzystywane były w leczeniu wielu schorzeń tj. nadciśnienie tętnicze, astma, bóle mięśniowe, schorzenia stawów itp. Baniek nie powinny używać osoby chorujące na hemofilię, choroby autoimmunologiczne, nowotwory, choroby związane z niewydolnością krążeniowo -oddechową, zaburzeniami krzepliwości krwi i innych. 
Przed przystąpieniem do masażów warto poradzić się lekarza czy choroby, na które chorujemy nie wykluczają użycia baniek chińskich

Linki:
   

       

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

ALTERRA- Fluid nawilżajacy do twarzy OCZAR & KWIAT LOTOSU

NIUQI Lakier hybrydowy z Biedronki